2. Зимни спортове
  3. Лос Анджелис взе нова победа срещу Ню Джърси

Лос Анджелис взе нова победа срещу Ню Джърси

Лос Анджелис надделя с 2:1 след продължение над домакините

Лос Анджелис надделя с 2:1 след продължение над домакина Ню Джърси и взе аванс от 2:0 победи във финалната серия за купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Джеф Картър реализира безценното попадение за успеха в 13:42 минута на допълнителното време.

Така Лос Анджелис изравни рекорда от десет поредни победи като гост в плейофите и се доближи до първа шампионска титла в историята си.

Дрю Дъти изведе "Кингс" напред в 7:49 минута на първата третина, но Райън Картър изравни за домакините в 2:59 минута на третата част.
Двамата вратари бяха на висота в срещата. Джонатан Куик отрази 32 шайби за гостите, а Мартен Бродюр от Ню Джърси спаси 30 удара.

Лос Анджелис, който завърши осми в редовния сезон на Запад, има шанс да спечели купа "Стенли" в собствената си зала, тъй като е домакин на следващите две срещи от серията.

Среща от финала за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):
Ню Джърси - Лос Анджелис - 1:2 след продължение
* Лос Анджелис води с 2:0 победи в серията