2. Зимни спортове
  3. Магдалена Нойнер спечели злато в преследването на 10 километра

Магдалена Нойнер спечели злато в преследването на 10 километра

Шесткратната световна шампионка Магдалена Нойнер спечели златен медал в преследването на 10 километра от състезанията по биатлон за жени на олимпийските игри във Ванкувър.

Германката, която в първия старт от олимпиадата завърши на второ място в спринта зад приятната изненада Анастасия Кузмина от Словакия, днес се реабилитира пред националния отбор и взе златото с време от 30:16.0 минути. З второто отличие на Нойнер спомогна и почти безгрешната стрелба. „Набедената” за най-красива сред биатлонистка допусна само две грешки на стрелковия полигон при последните си две посещение.

Тя стартира с две секунди изоставане зад Кузмина и още при първата стрелба успя да излезе начело и не погледна назад. Триумфът на Нойнер й осигури и 60 точки в надпреварата за Световната купа.

Втора с втори медал от два старта остана Кузмина. Тя също сбърка два пъти в стрелбата и завърши на 12 секунди зад Нойнер.
Мари Лор Брюне от Франция завърши с пасива, с който стартира състезанието – 28 секунди.

В този старт нямаше българско участие, тъй като Нина Кленовска остана 62-а в спринта. Лидерката за Световната купа Хелена Йонсон (Швеция) отново се провали. След 12-о си място в спринта, днес тя финишира 14-а.