2. Зимни спортове
  3. Маги Нойнер спечели масовия старт и Големия кристален глобус

Маги Нойнер спечели масовия старт и Големия кристален глобус

Немската биатлонистка Магдалена Нойнер спечели за втори в кариерата си Големият кристален глобус за Световната купа по биатлон. Красивата германка спечели последния индивидуален старт за сезон 2009/10 – масовия старт на 12,5 км в руския Ханти Мансийск.

Нойнер допусна три пропуска в четирите си посещения на огневия рубеж, но това не й попречи да завърши на първата позиция с време 36:22 минути.

30 състезателки взеха участие в днешното състезание, а на втора позиция зад победителката се нареди французойката Сандрин Бейи със 17 секунди изоставане.

Словачката Анастасия Кузмина се задоволи с бронза след 36:43.6 мин.

Основната претендентка за първото място Симоне Хаусвалд завърши на 18-а позиция, с което съкруши шансовете си за спечелване на титлата.