2. Зимни спортове
  3. Макарайнен отвя конкуренцията в Йостерсунд, българките със слаби резултати

Макарайнен отвя конкуренцията в Йостерсунд, българките със слаби резултати

Емилия Димитров остана 71-а, а Ния Димитров - 79-а

Финландката Каиса Макарайнен спечели спринта на 7,5 километра в шведския зимен център Йостерсунд, първи кръг за Световната купа по биатлон.

Това беше първа победа за Световната купа в кариерата на Макарайнен, която досега се беше качвала пет пъти на подиума, но никога на най-високото стъпало. Финландката беше безгрешна при стрелбата, като свали всичките десет мишени и финишира с време 22:42,1 минути.

На второ място остана младата германска биатлонистка Мириам Гьоснер, която отсрами Германия за слабото представяне в индивидуалния старт преди два дни. Гьоснер също не допусна грешка в стрелбата си и с изоставане от 18,7 секунди остана втора.

Трета се нареди Дария Домрачова, която направи една грешка в първата си стрелба и пресече финала с време 23:29,2 минути. Шестицата беше допълнена от Тина Бахман (Гер), Хелена Екхолм от Швеция и Андреа Хенкел, отново от Германия.

От българските състезателки по-предно място зае Емилия Йорданова, която допусна три грешки и с изоставане от 3:53,0 минути остана на 71-о място.

Ния Димитрова се нареди 79-а, след като също сбърка на три пъти и остана на 4:33,8 минути от победителката. Така българките няма да участват в преследването в неделя, където място ще намерят 60-те най-добри от спринта.