2. Зимни спортове
  3. Макарайнен спечели преследването при жените

Макарайнен спечели преследването при жените

Финландката Каиса Макарайнен разби съперничките си в днешното преследване на 10 километра от първия кръг в Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд

Финландката Каиса Макарайнен разби съперничките си в днешното преследване на 10 километра от първия кръг в Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Само два дни след като спечели първата победа в кариерата си за Световната купа 27-годишната Макарайнен грабна и втората. Финландката беше безгрешна на огневия рубеж и свали всичките си 20 мишени. По този начин тя пресече финалната линия с време 31:57,1 минути.

Далеч зад нея остана германката Мириам Гьоснер, която въпреки трите си грешки в стрелбата успя да защити второто си място от спринта. Тя финишира с 1:25,3 минути изоставане от Макарайнен. Шведката Хелена Екхолм, която стартира от пета позиция, също успя да влезе в тройката, след като допусна две грешки в стрелбата си и изостана на 1:41,5 от победителката. Шестицата беше допълнена Ана Карин Олофсон-Зидек (Швеция), Валя Семеренко (Украйна) и Олга Зайцева (Русия).

Стартиралата от трета позиция Дария Домрачова допусна три грешки в стрелбата си и остана далеч назад на осмо място на 2:19,6 минути от Макарайнен.

Така с двете си победи Макарайнен излезе начело в подреждането за Световната купа със 150 точки пред Хелена Екхолм със 136 и Ана Карин Олофсон-Зидек със 135. Носителката на Световната купа за миналия сезон Магдалена Нойнер все още няма нито една точка в актива си, тъй като пропусна стартовете в Йостерсунд.