2. Зимни спортове
  3. Мартен Фуркад със седма победа за сезона

Мартен Фуркад със седма победа за сезона

Трикратният световен шампион Мартен Фуркад от Франция спечели последния спринт за сезона от Световната купа по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Фуркад завърши без грешка в стрелбата и измина 10-километровата дистанция за 26:40,2 минути

Трикратният световен шампион Мартен Фуркад от Франция спечели последния спринт за сезона от Световната купа по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Фуркад завърши без грешка в стрелбата и измина 10-километровата дистанция за 26:40,2 минути. За французина това е седма победа за сезона и 13-та в кариерата. Втори финишира Арнд Пфайфер (Германия) с една пропусната мишена и изоставане от 5.3 секунди. Трети е Фредрик Линдстрьом (Швеция) без грешка на огневия рубеж и на 6.7 секунди след Фуркад.

Двама българи попаднаха в първите 40. Красимир Анев се класира 33-ти с една грешка на първата стрелба и на 1:27.0 минути, а Владимир Илиев се нареди 40-ти, след като пропусна две мишени във втората стрелба и остана на 1:47.1 минути след победителя. Михаил Клечеров е 53-ти с една грешка и изоставане от 2:31.8 минути.

След третата си поредна победа в спринта Мартен Фуркад спечели малката световна купа в дисциплината с 423 точки, следван от Емил Хегле Свендсен с 378 точки и Карл Йохан Бергман (Швеция) с 287 точки. Два старта преди края на сезона Мартен Фуркад е начело в генералното класиране с актив от 1030 точки. Втори е Емил Хегле Свендсен с 944 точки, а трети със 767 точки е Андреас Бирнбахер (Германия).

Свендсен днес завърши пети на 24.3 секунди и една грешка в стрелбата. От българите Красимир Анев е с най-предно класиране. Той е 41-и със 176 точки. Клечеров е на 45-о място със 131 точки, а Владимир Илиев е 65-и с 47 точки. От 14.30 часа днес е спринтът на 7.5 км за жени.