2. Зимни спортове
  3. Мартен Сен Луи с четири гола за Тампа Бей срещу Сан Хосе

Мартен Сен Луи с четири гола за Тампа Бей срещу Сан Хосе

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ тази нощ

Мартен Сен Луи реализира рекордните четири гола при загубата на Тампа Бей с 4:5 у дома срещу Сан Хосе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Джо Павелски се отличи с три попадения в полза на победителите. Два от головете му дойдоха в разстояние на 21 секунди, а в края на двубоя Павелски донесе успеха в полза на гостите, оформяйки своя хеттрик. Капитанът на Лайтнинг - Сен Луи, пък се разписа на три пъти за 7.34 минути в първия период.

Мат Нието и Патрик Марлю също вкараха за Шаркс в първата част. Мартен Сен Луи изравни клубен рекорд за най-много голове в един мач, поставен от Крис Контос през 1992 година. Тампа Бей се намира на второ място в Атлантическата дивизия с актив от 61 точки.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Уинипег спечели с 3:2 у дома след продължение срещу Едмънтън. Якоб Труба реализира своя втори гол в двубоя и донесе победата на домакините в началото на допълнителния период.

Съотборникът му Марк Шайфел също се разписа за Джетс, които имат три поредни победи под ръководството на новия си треньор Пол Морис. Дейвид Перън и Джордън Ебърл се разписаха в полза на Едмънтън. Ондрей Павелец спря 20 удара на вратата на Уинипег.

Филаделфия спечели с 6:4 като домакин срещу Ню Йорк Айлъндърс. Андрей Мешарос се разписа на два пъти за победителите, а по едно попадение добавиха Анди Хол, Якуб Ворачек, Мат Рийд и Майкъл Рафъл. Брок Нелсън, Брайън Страйт, Джон Таварес и Кол Клътърбък бяха точни в полза на Ню Йорк.