2. Зимни спортове
  3. Мел Рикър взе златото в бордъркроса

Мел Рикър взе златото в бордъркроса

Представителката на домакините Маел Рикър спечели олимпийската титла по сноуборд в дисциплината сноуборд крос от 21-те зимни олимпийски игри във Ванкувър, предаде БТА.

На финала тя спечели убедително пред Дебора Антонио (Франция) и Оливия Нобс (Швейцария), като поведе след средата на трасето и задържа докрай аванса си. Рикър донесе втори златен медал на домакините от Канада.

Състезанието премина при тежки условия, имаше много падания, а доста от състезателките не завършиха. Сребърната олимпийска медалистка от преди четири години Линдзи Джакобелис пък отпадна на полуфиналите, след като излезе от трасето. Тя завърши пета в крайното класиране.
Бронзовата медалистка от Торино 2006 Доминик Малте (Канада) не успя да се класира за четвъртфиналите.

Българската звезда в сноуборда Александра Жекова не стартира във втората квалификация в дисциплината. Българката падна и не завърши първата квалификация, като напусна трасето накуцвайки.
Лидерката в квалификациите Мели Франкон (Швейцария) бе дисквалифицирана в малкия финал. Квалификацията започна с два часа по-късно заради лошото време. Състезанието се проведе при изключително слаба видимост заради гъста мъгла.