2. Зимни спортове
  3. Mики Грайс най-бърз в спринта пред норвежка публика, Бьорндален оглави генералното класиране

Германският биатлонист Михаел Грайс спечели спринта на 10 км за Световната купа (СК) в норвежкия зимен център Трондхайм. Грайс не направи нито една грешка при двете си стрелби, като завърши с време от 26:11,3 минути. Втори, с изоставане от 18,3 секунди, завърши местният любимец Оле Ейнар Бьорндален с една грешка. С това призово второ място Бьорндален вече е лидер в Генералното класиране за СК.

Германският биатлонист Михаел Грайс спечели спринта на 10 км за Световната купа (СК) в норвежкия зимен център Трондхайм.

Трети остана представителят на Австрия Симон Едер, без грешки и на 31,8 секунди зад Грайс. Сред първите 6 се наредиха още Максим Чудов, Александър Ос и Иван Черезов.

Българският биатлонист Красимир Анев завърши на 60-а позиция в спринта и си осигури участие в дисциплината преследване, която ще се проведе в събота. Анев направи 2 грешки при двете си посещения на огневия рубеж и завърши с изоставане от 2:40.0 секунди зад победителя Грайс.

Владимир Илиев завърши на 68-а позиция (2 грешки), Мартин Богданов е 87-и (2), а Михаил Клечеров е 90-и (1).