2. Зимни спортове
  3. Mинесота победи Питсбърг като гост след дузпи

Mинесота победи Питсбърг като гост след дузпи

На леда в зала „Мелън Сентър”, тимът на Питсбърг Пигуинс загуби от Минесота Уайлд с 1:2 след дузпи в среща от редовния сезон на НХЛ. Двата тима си размениха по едно попадение в първата третина на двубоя.

Мико Койву даде преднина на гостите от Минесота в 7:57 минута, а Мат Куук, след асистенции на Джордан Стаал и Роб Скудери, възстанови равенството след 14 секунди игра. В следващите 40 минути и продължението, двата тима не успяха да си отбележат гол и се стигна до дузпи.

Сидни Кросби пропусна за Пингуинс, а Анти Мийтинен стори това за Уайлд. Последва пропуск на Алекс Голиковски, гол на Марек Жидилички и нов пропуск на Петър Сикора, за да се стигне до успеха на Минесота.

В класирането Питсбърг са на 4-о място в Източната конференция с 25 точки, докато Минесота са 3-и в Западната с 23.