2. Зимни спортове
  3. Мириам Гьоснер спечели спринта в Оберхоф

Мириам Гьоснер спечели спринта в Оберхоф

Втора остана Тора Бергер, а трета - Андреа Хенкел

Германската биатлонистка Мириам Гьоснер спечели спринта на 7,5 километра при жените, старт от надпреварата за Световната купа по биатлон, който се проведе в Оберхоф, Германия.

Представителката на домакините направи два пропуска при двете си влизания на огневия рубеж, като пробяга дистанцията за 21.17,2 минути.

Втора остана Тора Бергер. Норвежката биатлонистка бе перфектна в стрелбата, като изостана с 2 секунди от победителката. Третото място е за Андреа Хенкел от Германия. Тя бе по-бавна от победителката с 24,1 секунди.

В състезанието не участваха български биатлонистки. В класирането за малката Световна купа в спринта лидерка е Бергер със 176 точки, следната от германките Хенкел и Гьоснер, които имат съответно 148 и 146 точки.

В генералното класиране за Световната купа начело е Тора Бергер с 442 точки, следвана от Гьоснер с 346, Хенкел с 320 точки и други.