2. Зимни спортове
  3. Монреал пак изравни серията срещу шампиона след 3:2 в четвъртия мач

Монреал пак изравни серията срещу шампиона след 3:2 в четвъртия мач

Отборът на Монреал Кънейдиънс за втори път изравни резултата в полуфиналната плейофна серия в НХЛ, след като победи трудно с 3:2 като домакин шампиона Питсбърг в четвъртия двубоя между двата тима

Отборът на Монреал Кънейдиънс за втори път изравни резултата в полуфиналната плейофна серия в НХЛ, след като победи трудно с 3:2 като домакин шампиона Питсбърг в четвъртия двубоя между двата тима. Така резултатът в серията стана 2:2, а следващият двубой е в неделя от 2:00 часа в „Мелън Арина”.

Срещата започна по-добре за Монреал, които поведоха още в 3-та минута, а автор на попадението бе Том Пиат. Радостта на домакините обаче трая твърде кратко, тъй като в 4-та минута Максим Талбот изравни статуквото, а в 6-та при пауърплей за Питсбърг Крис Куниц изведе „пингвините” напред – 2:1. До края на първата част не паднаха нови попадения, а такива нямаше и през втората и така развръзката остана за последната трета част.

В нея Монреал отново започна блестящо и в 3-та минута Максим Лапиер изравни за 2:2. Крайното 3:2 бе оформено минута по-късно, когато в герой за Монреал се превърна Брайън Джонта, с чиито гол бе изравнен и резултатът в полуфиналната серия – 2:2 победи.