2. Зимни спортове
  3. Монреал победи Флорида с дузпи в най-интересния мач от НХЛ

Монреал победи Флорида с дузпи в най-интересния мач от НХЛ

Монреал Канейдиънс и Флорида Пантерс изиграха най-интересния мач от НХЛ през отминалата нощ, в който имаше 10 гола, обрати и накрая дузпи.

Двата тима изиграха равностоен мач, като "пантерите" имаха предимство в първата и третата част, но бяха тотално надиграни във втората.

Гостите поведоха с 2:0 след 20 минути с голове на МакЛийн и Буут, а "канадците" съсипиха противника си във втората третина, когато отбелязаха 4 безответни гола, дело на Булон, Коситцин, Костопулос и Ланг.

Зрителите в "Бел Сентър" се радваха на обрата и вече бяха сигурни в победата, но Пантерс се върна в мача и успя да изравни. Дворак намали, след като вкара при намален състав за Флорида, но Коситцин вкара втория си гол в мача и направи 5:3.

Това не охлади амбициите на тима от Слънчевия щат за нещо от тази среща и попадения на Кълимор и втори на Дворак доведоха нещата до 5:5.

Така се стигна до продължение и дузпи, в които руснакът Андрей Марков бе единственият с точен мерник и Монреал взе 2 точки от тази среща. Те са на 4-о място в Източната конференция, докато Флорида са 10-и.