2. Зимни спортове
  3. Монреал разби „пантерите” с 4:1

Монреал разби „пантерите” с 4:1

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 10 мача, ето и резултатите от тях

Хокейният Монреал Кънейдиънс постигна комфортна победа с 4:1 над тима на Флорида Пантерс. Срещата се игра в „Бел Център” в Канада и бе част от програмата на редовния сезон в НХЛ. След успеха домакините заемат 6-о място Западната конференция с актив от 82 точки, докато „пантерите” са 12-и със 71 спечелени точки.

Двубоят започна равностойно и в първите 10 минути нито един от двата тима не успя да намери път към противниковата мрежа. Все пак в 13-ата минута домакините съумяха да стигнат до гол чрез Пулио, а в 17-ата удвоиха преднината си, след като Джонта завърши добра акция преминала през Марков и Гомес. Втората третина бе предложи много емоции на зрителите и в нея те не видяха нито едно попадение.

В третата част двата отбора отново показаха много стабилна игра в отбрана и след първите 15 минути гол нямаше. След това обаче Монреал и Флорида се развихриха и в 17-ата минута гостите намалиха резултата, а автор на гола бе Дворак. В 19-ата и 20-ата обаче канадците сложиха категорично точка на спора с попадения на Плеканец и Джонта.