2. Зимни спортове
  3. Монреал с шеста победа, Вашингтон бие без Овечкин

Монреал с шеста победа, Вашингтон бие без Овечкин

Шеста поредна победа постигна съставът на Монреал, като този път се наложи с 3:1 при гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс.

Шеста поредна победа постигна съставът на Монреал, като този път се наложи с 3:1 при гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс. Сергей Костицин и Томаш Плеканец гарантираха победата на Канейдиънс с две попадения в третата част на мача.

Костицин реализира да 1:2 в 5:59 минута на третата част, а 36 секунди по-късно Плеканец вкара за 1:3. Глен Метрополит откри резултата в първата част на мача, но две минути след началото на второто действие Шон Ейвъри изравни.

И докато отборът на Монреал е на 6-о място на Изток, то Рейнджърс регистрира седма загуба в последните си девет срещи и остана на 3 точки от Бостън, който заема последното място в решетката на плейофите. Това е най-успешната серия за Монреал от 2006-а година насам, когато имат регистрирани осем поредни победи. Разликата стана 3 точки след успеха на Брюинс с 5:2 като гост на Каролина. В третата част головете вкараха Марк Реки, Майкъл Райдър и Давид Крайчи.

Финландският вратар на гостите Туука Раск спаси 30 удара в едва третия си мач като титуляр тази година. гостите поведоха с 2:0 рано в мача с голове на Патрис Бержерон и Джони Бойчък. Единствената среща, завършила след дузпи, беше спечелена от Нешвил с 4:3 слещу Филаделфия. Чешкото дясно крило на Придейтърс Мартин Ерат вкара единствената дузпа, докато финландският им вратар Пека Рине спаси и трите удара на гостите. Всъщност Нешвил се виждаше победител още в редовното време, след като 10 минути преди края на мача водеше с 3:1. Но Саймън Гание и Крис Пронгър изравниха и пратиха мача за пордължение и дузпи, информира БТА.

Макар и без суперзвездата си Александър Овечкин Вашингтон не срещна никакви проблеми при гостуването си в Сънрайз на местния Флорида Пантърс и го помете със 7:3. Бруук Лийч вкара два гола за Кепитълс, а останалите бяха дело на Никлас Бакстрьом, Ерик Феер, Брендън Морисън, Джейсън Кимера и Александър Сьомин, който добави в личната си сметка и две асистенции. Флорида се оказва един от най-удобните съперници за Вашингтон тази година, след като има шест поредни победи в последните шест мача.

В канадско дерби сензационно Торонто се наложи с 4:1 над Отава като гост. Фил Кесел, който има оферта от Вашингтон за следващия сезон, вкара 26-ия си гол тази година, като попадението му е четвърто в последните четири мача. Джон Мичъл и Михаил Грабовски пък се разписаха в рамките на 19 секунди на втората третина. Вратарят на Торонто Йонас Густафсон спаси 30 удара на нападателите на Сенатърс. Лидерът в Тихоокеанската дивизия Сан Хосе беше размазан с 8:2 при гостуването си на Далас Старс. Майк Рибейро и Брандън Мороу вкараха по два гола за победата на Старс, а вратарят Кари Лехтонен отрази 44 шута.