2. Зимни спортове
  3. Монреал с трудна победа срещу Вашингтон, Филаделфия премина с лекота през Торонто

Хокейният отбор на Монреал Кънейдиънс постигна трудна победа с 5:4 у дома срещу гостуващия тим на Вашингтон Кепитълс в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Резултатът в отделните третини се движеше както следва 1:1, 0:1, 4:2. Зрителите, наброяващи повече от 21 хиляди, станаха свидетели на трудна и напрегната среща, като истинското шоу се състоя в самия край. Семин отбеляза по едно попадение в първите две третини за гостуващия отбор, докато единствения гол за „канадците” до началото на последната част бе дело на Плеканец.

Той, Костицин на два пъти и Ланг във втората минута на заключителната третина решиха двубоя в полза на домакините. За Вашингтон две попадения записаха Флайшман в 4-ата и Найландър в 12-ата минути.

След тази победа Монреал е на втора позиция с 56 точки в Североизточната дивизия, а Вашингтон е лидер с 57 точки в Северозападната дивизия.

В „Уалковия Сентър” Филаделфия Флайърс доминираха над Торонто Мейпъл Лийфс с 4:1, (1:0, 0:0, 3:1).

И тук подобно на срещата между Монреал и Вашингтон всичко бе решено в самия край. За домакините от Фили головете отбелязаха Картър на два пъти, Ричардс и Албъртс.

Почетното попадение за „кленовите листа”  записа Поникаровски в 41-ата секунда на последната третина.

При това изражение на резултата Флайърс остава на лидерската позиция с 55 точки в Атлантическата дивизия, а Торонто е на четвърто място с 38 точки в Североизточната дивизия.