2. Зимни спортове
  3. Монреал сензационно елиминира фаворита за Купа "Стенли" Вашингтон

Монреал сензационно елиминира фаворита за Купа "Стенли" Вашингтон

Канадците губеха в серията с 1:3 победи, но направи сензационен обрат и спечелиха с 4:3.

Един от фаворитите за Купа "Стенли" Вашингтон Кепитълс отпадна още в първия кръг на плейофите след поражение с 1:2 в седмия мач в серията срещу Монреал. Канадците губеха в серията с 1:3 победи, но направи сензационен обрат и спечелиха с 4:3.

Така и трите шампиона от дивизиите на Изток - Вашингтон, Ню Джърси и Бъфало, вече са аут от борбата за Купа "Стенли".

В решителния седми мач в залата на Вашингтон в герой за гостите от Монреал се превърна вратарят Ярослав Халак, който спаси 41 удара и отчая нападателите на домакините. Монреал поведе в резултата в самия край на първия период с гол на Марк-Андре Бергерон, а Доминик Муур удвои преднината на гостите с гол 3,5 минути преди края на последната третина.

Минута по-късно Вашингтон се върна в мача с гол на Брукс Лайх, но в оставащите секунди на редовното време не падна нов гол и Монреал елиминира Вашингтон.

Канадците са първият осми поставен от редовния сезон отбор, който печели серия, сед като е губел с 1:3.В полуфиналната фаза на плейофите в Източната конференция Монреал ще срещне актуалния шампион Питсбърг.