2. Зимни спортове
  3. Монреал удари Вашингтон като гост след продължение – 3:2

Монреал удари Вашингтон като гост след продължение – 3:2

Резултати от останалите мачове играни тази нощ

Отборът на Монреал Кънейдиънс постигна много важна победа като гост на Вашингтон Кепитълс с 3:2 в първи четвъртфинален плейоф от Източната конференция. Както е известно, столичани завършиха 1-и във въпросната конференция през редовния сезон, докато Монреал бяха 8-и.

Двубоят започна динамично, с бързи атаки към двете врати, но голове в първите 10 минути нямаше. Все пак в 13-ата минута гостите откриха резултата, след като при пауърплей в тяхна полза точен бе МайкълКамалери. Само 3 минути по-късно обаче Джоуи Корво изравни статуквото. През втората част двата отбора заиграха малко по-предпазливо и в нея зрителите не видяха попадения. В последната третина домакините излязоха напред в резултата още в 47-ата секунда, а автор на попадението бе Никлас Бекстрьом. В 8-та минута обаче Скот Гомес изравни, а до края на падна нов гол и така двата тима трябваше да определят победителя след продължение. В него Томас Плеканец от Монреал се превърна в герой за своите, след като сложи точка на спора в 14-ата минута.

Тази нощ в НХЛ се изиграха още 6 четвъртфинални плейофа в двете конференции, ето и резултатите: