2. Зимни спортове
  3. Наелектризиращият Вашингтон с 12-а поредна победа

Наелектризиращият Вашингтон с 12-а поредна победа

Столичаните за пореден път доказаха, че са ненадминати в нападение

Лидерът в Източната дивизия на Националната хокейна лига Вашингтон Кепитълс записа 12-а поредна победа, след като надделя с 6:5 над Ню Йорк Рейнджърс.

За пореден път през сезона Вашингтон доказа, че играе на принципа „ако ни вкарат, ще вкараме повече”. Така и се случи. Кепитълс изоставаха с 3:5 минути преди края на втората третина. Това обаче не попречи на мегазвездата Алекс Овечкин и Никлас Бекстрьом да обърнат мача с главата надолу. Бекстрьом поведе тима си с гол и четири асистенции, отбелязвайки решаващото попадение пет минути преди края на редовното време. Овечкин се разписа два пъти и изработи един гол. С това лявото крило доведе головата си сметка до кота 500.

Рейджърс поведе с 1:0 през първата част, а във втората увеличи аванса си до 5:3. Раян Калахан, Вини Пропсал (2 гола), Оли Йокинен и Брандън Дубински бяха точни за „рейнджърите”.

Освен Овечкин и Бекстрьом за Кепитълс се разписаха и Бойд Гордън и Майк Кнубле.

В Източната конференция Вашингтон (84 т.) дръпна на 12 точки пред втория Ню Джързи Девилс.
Рейнджърс се намира на 10-о място с 57 точки.