2. Зимни спортове
  3. Нешвил срази трудно Лос Анджелис

Нешвил срази трудно Лос Анджелис

Нешвил Предетърс победи Лос Анджелис Кингс с 4:3 като гост в мач от НХЛ. Анзе Копитар откри за домакините през първата част, но в самия й край Шей Уебър изравни. Джоел Уорд изведе Нешвил напред с гол в началото на втората третина при числено превъзходство на леда. Теди Пърсел възстанови равенството, но Стив Съливан отново даде преднина на гостите преди последната част.

В нея Михал Ханджус успя да направи 3:3, а 2:18 мин. преди финалната сирена Райън Джоунс вкара победната шайба за Предетърс. Жан-Пиер Дюмон имаше съществен принос за успеха. Канадецът не се разписа, но пък направи две асистенции. Нешвил е на 7-о място в Западната конференция, докато Лос Анджелис са 13-и.