2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Шампионът Бостън победи Нешвил с дузпи

НХЛ: Шампионът Бостън победи Нешвил с дузпи

Шампионите от Бостън Брюйнс постигнаха драматична победа с 4:3 в срещата с Нешвил Предатърс. Срещата започна добре за домакините, който поведоха с попадение на Патрис Бергерон в 16-ата минута.

Шампионите от Бостън Брюйнс постигнаха драматична победа с 4:3 в срещата с Нешвил Предатърс. Срещата започна добре за домакините, който поведоха с попадение на Патрис Бергерон в 16-ата минута. Гостите изравниха в 8-ата минута на втория период чрез Шиа Уебър. Двата отбора си размениха нови четири гола в последната третина. Бостън поведе след гол на Даниел Пейли с 2:1.

Отава направи пълен обрат и с голове на Патрик Хорнквист и Майк Фишър. Само минута преди края Милан Лучич вкара ново попадение за шампионите и прати мача в продължение, където двата тима не успяха да отбележат и се стигна до изпълнение на дузпи. Там точни за Бостън бяха Тайлър Сегуйн и оново Патрис Бергерон за 34-ата победа за сезона в НХЛ.

В друга среща от тази нощ водачът на Изток Ню Йорк Ренджърс разгроми като гост Филаделфия с 5:2.