2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Тежка загуба за лидера на Запад

НХЛ: Тежка загуба за лидера на Запад

Лидерът в Западната конференция Лос Анджелис претърпя тежка загуба с 3:6 при гостуването си на Сан Хосе в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Лидерът в Западната конференция Лос Анджелис претърпя тежка загуба с 3:6 при гостуването си на Сан Хосе в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига. Патрик Марло се отличи с гол и две асистенции, а Дани Хийтли и Джо Павелски добавиха по гол и асистенция за домакините, които записаха най-резултатния си мач за сезона. Лос Анджелис прекъсна серията си от шест поредни победи. Капитанът на Филаделфия Майк Ричардс отбеляза две попадения във втори пореден мач при разгрома над гостуващия Отава с 5:1.

Вратарят Сергей Бобровски отрази 28 удара, а домакините записаха девета победа в последните си десет мача и се доближиха само на точка от лидера в лигата Вашингтон. Райън Калахан отбеляза решаващия гол в 3:38 минута на продължението и донесе успеха на Ню Йорк Рейнджърс в Питсбърг с 3:2. Така гостите записаха трета поредна победа и се изкачиха на второ място в Атлантическата дивизия.

Защитникът Джон-Майкъл Лайлс се разписа два пъти, а Колорадо отнесе Сейнт Луис с 6:3 като домакин. Вратарят Петер Будай помогна за успеха с 27 спасявания, а гостите допуснаха четвърто последователно поражение. Тайлър Майърс се разписа в 4:37 минута на продължението, а Бъфало надделя с 3:2 над гостуващия Ванкувър. Тим Томас отрази всичките 28 изстрела и записа четвърти "шутаут" за сезона и 21-и в кариерата си при класическата победа на Бостън над гостуващия Ню Джърси с 3:0. Марк Реки се отличи с две асистенции, а Майкъл Райдър, Нейтън Хортън и Блейк Уийлър се разписаха за домакините.