2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Ванкувър се доближи до върха с победа над Колорадо

НХЛ: Ванкувър се доближи до върха с победа над Колорадо

Вицешампионът Ванкувър победи гостуващия Колорадо с 3:1 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига (NHL) на САЩ и Канада.

Вицешампионът Ванкувър победи гостуващия Колорадо с 3:1 в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига (NHL) на САЩ и Канада.

С осмия успех в последните си десет мача канадците събраха 78 точки и се доближиха само на 2 точки от лидера в първенството Детройт.
Дейвид Буут, Яник Хансен и Александър Бъроус на празна врата реализираха попаденията за домакините, а вратарят Роберто Луонго отрази 29 шайби.

Ерик Джонсън изравни за 1:1 в средата на втората част, но гостите допуснаха две попадения в последните 6 минути и половина и загубиха.
Вратарят Крейг Андерсън направи 42 спасявания, а шестима различни играчи на Отава се разписаха при успеха с 6:2 над домакина Флорида.
Милан Михалек, Даниел Алфредсон и Каспарс Даугавинс завършиха с по гол и асистенция, а Джейсън Спеца се отличи с три асистенции за гостите.

Джим О'БРайън вкара за първи път в кариерата си, а Боби Бътлър и Филип Куба също отбелязаха за канадците, които записаха пета поредна победа над Флорида.

Шон Матиас и Шон Бергенхайм се разписаха за домакините.

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи от първенството на Национална хокейна лига на САЩ и Канада:
Питсбърг - Анахайм - 1:2
Монреал - Бостън - 3:4 след дузпи
Флорида - Отава - 2:6
Едмънтън - Торонто - 3:4 след продължение

Ванкувър - Колорадо - 3:1