2. Зимни спортове
  3. Николай Жердев донесе успех на Рейнджърс над Девилс

Николай Жердев донесе успех на Рейнджърс над Девилс

Руският хокеист Николай Жердев бе с основна заслуга за победата на Ню Йорк Рейнджърс с 5:2 над "комшиите" от Ню Джърси Девилс. 24-годишният руснак отбеляза два гола и бе най-добрият на леда в "Медисън Скуер Гардън".

Рейнджърс нанесоха своя удар през втората третина, когато отбелязаха 4 безответни гола. Те падаха с 0:1 след първите 20 минути, когато Травис Заяц се разписа, но през втората те съкрушиха противника с попадения на Розсивал, Дрюри, Корпикоски и Жердев.

Лангенбрюнер намали на 4:2 през третата част, а Жердев подпечата победата на тима си с втория си гол в срещата.