2. Зимни спортове
  3. Ния Димитрова спечели европейската титла по биатлон за девойки

Ния Димитрова спечели европейската титла по биатлон за девойки

Българката Ния Димитрова спечели титлата в спринта на 7.5 километра на европейското първенство по биатлон за девойки в словашкия зимен център Осръбле

Ния Димитрова спечели златен медал в спринта на 7.5 км на европейското първенство по биатлон, което се провежда в Осръбле (Чехия). На път към европейската титла възпитаничката на спортен клуб Ком (Берковица), която се състезава за столичния Левски, не допусна нито една грешка в стрелбата.

С един неточен изтрел, който и коства една наказателна обиколка, бившата съотборничка на Ния Димитрова в Берковица Десислава Стоянова се класира на осмо място. “Много съм щастлива и изключително развълнувана в този момент”, заяви специално за Novsport

Бившата националка Павлина Филипова, която в момента глада втората си дъщеричка София в родната Берковица. Четвъртата на 15 км биатлон от зимната олимпиада в Нагано’98 откри Ния Димитрова и Десислава Стоянова за големия спорт и е първата им треньорка в родния и клуб Ком (Берковица).