2. Зимни спортове
  3. Норвегия спечели смесената щафета в Контиолахти

Норвегия спечели смесената щафета в Контиолахти

Норвегия спечели смесената щафета по биатлон във финландския зимен център Контиолахти. Ан Кристин Флатланд, олимпийската шампионка от Ванкувър'2010 на 15 км Тора Бергер, както и златните медалисти от щафетата на Норвегия за мъже Халвард Ханеволд и Тарей Бьо изминаха разстоянието от 2 по 6 км и 2 по 7.5 км за 1:14.55.0 часа като направиха една наказателна обиколка и използваха 8 допълнителни патрона.

На второ място остана Германия, на 5.4 секунди, а на трето - Италия, на 35.6 секунди. Световната купа във Финландия продължава утре със спринтовете за мъже и жени.