2. Зимни спортове
  3. Нова победа за Блекхоукс в НХЛ

Нова победа за Блекхоукс в НХЛ

Вижте и резултатите от мачовете тази нощ

Шампионът Чикаго Блекхоукс продължава със стабилното си представяне по пътя към защитата на титлата си, след като тази нощ се наложи с 4:3 над тима на ЛА Кингс в напрегнат мач.

Двубоят започна зле за Чикаго, след като в 5-та минута Михал Ханджъс изведе „кралете” напред в резултата. Към края на третината обаче Блекхоукс съумяха да изравнят статуквото чрез Хоса, а в 8-та минута на втората част дори стигнаха до обрат, след като точен бе Патрик Шарп. Гостите от Лос Анджелис обаче не се предадоха и в 19-ата Райън Смит отново възстанови равенството.

Последната част започна със силен натиск на шампионите, който даде резултат, когато точен бе Шарп. В 13-ата минута обаче Кингс стигнаха до ново равенство след гол на Смит, а крайното 3:2 за Блекхоукс оформи Джонатан Тоус в 15-ата минута.