2. Зимни спортове
  3. Нова победа за Швеция във Ванкувър

Нова победа за Швеция във Ванкувър

Швеция постигна втора поредна победа в груповата фаза на турнира по хокей на лед. Скандинавците спечелиха срещу Беларус с 4:2, предаде БНТ.

Даниел Седин откри головата си сметка 6:40 минути след началото на първата част. Този гол явно сломи беларусите и след 140 секунди шведите отново ликуваха. Героят този път бе Даниел Алфредсон.

Във втората третина беларусите допуснаха нов гол в своята врата, дело на Йохан Францен. Дмитри Мелешко се възполва максимално от отпускането в редиците на Швеция и заби две шайби във вратата на Йонас Густавсон. Така резултатът бе намален на 2:3.

11 секунди преди края на срещата отново Алфредсон се разписа, подпечатвайки победата за Швеция с 4:2.

С този успех Швеция е на първо място в група "С" с 6 точки , а без точков актив Беларус остана на последната четвърта позиция.