2. Зимни спортове
  3. Нови успехи за българските състезатели по сноуборд и ски на юношеските световни първенства

Българските състезатели направиха нови силни постижения на Световното първенство по сноуборд за юноши и девойки в Нагано, съобщи за Novsport.com пресаташето на българската федерация по ски Пламен Вълков. 17-годишният световен шампион отпреди 3 години при децата Иван Ранчев е 4-ти на паралелния слалом в сноуборда, а вчерашният световен в гигантския слалом Радослав Янков е 9-и.

Българските състезатели направиха нови силни постижения на Световното първенство по сноуборд за юноши и девойки в Нагано, съобщи за Novsport.com пресаташето на българската федерация по ски Пламен Вълков. 17-годишният световен шампион отпреди 3 години при децата Иван Ранчев (на снимката) е 4-ти на паралелния слалом в сноуборда, а вчерашният световен в гигантския слалом Радослав Янков е 9-и.

На световното първенство за юноши и девойки по алпийски ски в немския курорт Гармиш-Партенкирхен пък талантливият български състезател Никола Чонгаров се нареди на 8-и първи, след като спечели втория манш. Нашият състезател даде време от 40.28 секунди и изпревари с норвежеца Йеспер Рийз Йохансон с 19 стотни. Въпросният норвежец спечели и крайното подреждане на състезанието с време от 1:20.78. Чонгаров изостана точно с една секунда от победителя в крайното класиране след време от 1:21.78.