2. Зимни спортове
  3. Нойнер спечели преследването в Ханти-Мансийск, битката между Йонсон и Вилхелм продължава

Двете биатлонисти, които спорят за Големия кристален глобус, завършиха – Хелена Йонсон (16-а) и Кати Вилхелм (19-а).

Германката Магдалена Нойнер спечели последното преследване от Световната купа по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск.

Нойнер направи 2 грешки при 4-ите си стрелби и завърши с време от 27:53,0 минути. Втора без грешки в стрелбата си остана италианката Микела Понца с изоставане от 28,8 секунди. Трета, с една грешка и +30,5 секунди остана Мари Дорин от Франция.

Сред първите 6 са още Вита Семеренко, Тора Бергер и Анна Карин Олофсон-Зидек.

Двете биатлонисти, които спорят за Големия кристален глобус, завършиха – Хелена Йонсон (16-а) и Кати Вилхелм (19-а). Двете имат по 915 точки в генералното класиране и утре в масовия старт на 12,5 км ще определят победителката за Световната купа.

Малкият кристален глобус в надпреварата спечели германката Кати Вилхелм, която има 272 точки, а Тора Бергер остана втора 246.