2. Зимни спортове
  3. Ню Джърси на финал в Източната конференция за първи път от девет години

Ню Джърси на финал в Източната конференция за първи път от девет години

Ню Джърси победи Филаделфия с 3:1 и спечели полуфиналната серия в Източната конференция на НХЛ с 4:1 победи. Джърси се класира за финала в конференцията за първи път от девет години

Ню Джърси победи Филаделфия с 3:1 и спечели полуфиналната серия в Източната конференция на НХЛ с 4:1 победи. Джърси се класира за финала в конференцията за първи път от девет години. Вратарят Мартин Бродюр спаси 27 удара и изведе Ню Джърси до успеха в серията. Филаделфия поведе в резултата с гол на Максим Талбот през първия период, но Брайс Салвадор и Дейвид Кларксън обърнаха мача още до края на първата част.

За четвърти пореден път в серията Филаделфия повежда в резултата, но не успява да задържи преднината си. Иля Ковалчук затвърди успеха на Джърси с трети гол за тима в последната третина.

На финала в Източната конференция Ню Джърси ще срещне победителя от двубоя между Ню Йорк Рейнджърс и Вашингтон.