2. Зимни спортове
  3. Ню Йорк Рейнджърс запази шансове за "Купа Стенли"

Ню Йорк Рейнджърс запази шансове за "Купа Стенли"

Вратарят Хенрик Лундквист направи 40 спасявания в "Медисън Скуеър Гардън", а домакините стигнаха до успеха с попадения на Беноа Пулио

Ню Йорк Рейнджърс победи с 2:1 у дома Лос Анджелис Кингс в четвъртия мач от финалния плейоф за купа "Стенли" в първенството на НХЛ. Така "рейнджърите" намалиха пасива си в серията на 1:3. Играе се до четири успеха от седем мача, като петата среща е утре в Лос Анджелис.

Вратарят Хенрик Лундквист направи 40 спасявания в "Медисън Скуеър Гардън", а домакините стигнаха до успеха с попадения на Беноа Пулио и Мартин Сейнт Луис. Така "кралете" не успяха още тази нощ да спечелят втора титла в лигата за последните три години.

Пулио отбеляза единствения гол през първата третина, а Сейн Луис направи 2:0 във втората част. Дъстин Браун се разписа за гостите две минути по-късно. В третата третина двата отбора не успяха да стигнат до нови попадение и Ню Йорк Рейнджърс записа първи успех в серията.

Финал в първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), играе се до четири успеха от седем мача:Ню Йорк Рейнджърс - Лос Анджелис - 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)* Лос Анджелис води в серията с 3:1 победи.