2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Джейк ДеБруск с първи хеттрик в кариерата си в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Джейк ДеБруск с първи хеттрик в кариерата си в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането в отделните дивизии

Джейк ДеБруск вкара първия в кариерата си хеттрик за разгромната победа на Бостън Брюинс със 7:0 при гостуването на Лос Анджелис Кингс в мач от поредния кръг в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

25-годишният ДеБруск вкара първите три гола в мача.

Той откри резултата след само 61 секунди игра, покачи на 2:0 в 14-ата минута на срещата, а секунди след старта на втората третина добави още една шайба за 14-ия си гол през сезона и десетия в последните шест двубоя на "мечоците".

До края на втората третина Патрис Бержерон и Тайлър Хол доведоха резултата до 5:0, а в последните 20 минути Ерик Хаула оформи крайното 7:0 в полза на Бостън с нови две попадения.

Силната игра на ДеБрукс съвпадна с възход в представянето на Бостън, който регистрира петата си поредна победа и вече има 68 точки, но остава на шест зад третия в класирането на Атлантическата дивизия тим на Торонто Мейпъл Лийфс.

Също като гости "кленовите листа" спечелиха тази нощ, надделявайки с 5:3 над Вашингтон Кепиталс.

Расмус Сандин и Пиер Енгвал вкараха решителните два гола за Торонто в последните пет минути на мача.

Преди гостите бяха успели да поведат с 3:1 още през първата третина, но две попадения на Том Уилсън - едно във втората част и едно в третата - докара резултата до равенство 3:3 малко след началото на последния период.

Майкъл Бънтинг, Уилям Ниландер и Джъстин Хол вкараха другите три гола за Торонто, а за столичани се разписа още Конър Шиъри, който направи резултата 1:1.

Загубата остави Вашингтон на четвърто място в Столичната дивизия, но тимът все още има солидна преднина от 10 точки пред петия Кълъмбъс Блу Джакетс.

В последния мач от програмата на НХЛ, игран тази нощ, Ню Джърси Девилс спечели със 7:2 срещу Ванкувър Канъкс. Домакините вкараха три безответни гола в рамките на 8 минути в първата третина чрез Джак Хюз, Йегор Шарангович и Доусън Мърсър, за да поведат с 3:0.

Васили Подколзин върна една шайба в началото на втория период за Ванкувър, но Йеспер Боквист, Райън Грейвс и Йеспер Брат доведоха резултата до 6:1 още до седмата минута на втората третина.

Малко след това Танър Пиърсън вкара още един гол за Канъкс, но попадение на Дъги Хамилтън в последната част окончателно уби надеждите на гостите за обрат.