2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Калгари с 9-а поредна победа в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Калгари с 9-а поредна победа в НХЛ (ВИДЕО)

Колорадо с труден успех, вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Мико Рантанен вкара гол в последната третина и подаде за победното попадение на Алекс Нюхук при победата на Колорадо Аваланш с 5:3 при гостуването на Бъфало Сейбърс в мач от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

"Лавините", които са лидер в цялата лига със 76 точки, срещнаха сериозна съпротива от един от най-слабите отбори в лицето на Бъфало. Все пак по-голямата им класа им позволи да вкарат два безответни гола в заключителните 20 минути, с които да си подсигурят осмия успех в последните 10 срещи.

За "сабите" остава утехата, че нападателят Тейдж Томпсън вкара първия си хеттрик в кариерата. Той откри резултата след 2:50 минути игра, после добави шайба за 2:2 и оформи хеттрика си с единствения гол във втората третина за 3:3.

За Колорадо, освен Рантанен и Нюхук, голове вкараха Нейтън МакКинън, Джей Ти Компър и Назер Кадри, като и тримата се разписаха в рамките на 10 минути в първата третина.

Калгари Флеймс записа девети пореден успех след 2:1 над новака в НХЛ Сиатъл Кракън. "Пламъците" постигнаха единствената домакинска победа в седемте мача тази нощ, като тя дойде след 22-рия гол за сезона на Елиас Линдхолм, който вкара решителното попадение 7:31 минути след началото на последната третина.

Преди това Матю Ткачук откри за Калгари с гол след само три минути игра в мача, но малко по-късно Кале Ярнкрок изравни за Сиатъл. Гостите обаче не успяха да генерират нищо повече в атака и инкасираха трета поредна загуба, като остават на последно място в Тихоокеанската дивизия с 36 точки. Калгари е лидер в същата дивизия с 64 точки.

Едмънтън Ойлърс удължи серията си от победи на 5 след успех с 4:2 при гостуването на Уинипег Джетс. С гол и две асистенции се отличи звездата на Едмънтън Конър МакДейвид.

"Нефтодобивниците" откриха резултата чрез Зак Хайман малко след средата на първата третина, а във втората Кайлър Ямамото и Конър МакДейвид доведоха резултата до 3:0.

Уинипег отговори чак в средата на третата част с два бързи гола на Адам Лаури и Кайл Конър.

Това даде увереност на домакините, че могат да обърнат мача и в последните минути те играха дори без вратаря за сметка на шести полеви играч. Решението обаче се обърна срещу домакините и няколко секунди преди финалната сирена Дарнел Нърс оформи крайното 4:2 със самостоятелен гол на празна врата.

Едмънтън е на трето място в Тихоокеанската дивизия с 59 точки, докато Уинипег е на шесто място в Централната дивизия с 52 точки.