2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Лос Анджелис победи Едмънтън в продълженията

ОБЗОР: Лос Анджелис победи Едмънтън в продълженията

Вижте всички резултати в плейофите на НХЛ

Тревър Мур вкара в продължението, за да изведе домакина Лос Анджелис Кингс до победа с 3:2 над Едмънтън Ойлърс.

Кингс имат аванс от 2:1 успеха в плейофни серии от първия кръг на Западната конференция.

Алекс Яфало и Адриан Кемпе също отбелязаха за победителите, които стигнаха до продължение благодарение на изключителната игра на вратаря си Йоонас Корписало, който направи 38 спасявания. Той спря всичките си 17 удара в третия период.

И двете победи на Лос Анджелис в сериите дойдоха в продълженията. Конър Макдейвид вкара два пъти за Ойлърс, а вратарят Стюарт Скинър спря 28 изстрела. Защитникът Еван Бушар събра две асистенции.

Кайл Палмиери и Мат Мартин вкараха в интервал от 44 секунди в края на третия период, за да изведат Ню Йорк Айлендърс до победата с 5:1 над Каролина, с което отборът намали изоставането си на 1:2 успеха в плейофната серия от първия кръг на Източната конференция.

Скот Мейфийлд вкара празна врата при 1:49 преди края и Андерс Лий вкара 16 секунди по-късно. Четирите гола за 2:17 минути е историческо постижение в елиминациите на НХЛ. Вратарят Иля Сорокин направи 30 спасявания.

Линус Улмарк отрази 29 удара, докато първият поставен Бостън Бруинс победи домакина Флорида с 4:2. Тейлър Хол, Чарли Койл, Дейвид Пастрнак и Ник Фолиньо бяха точни за успеха, а тимът им поведе с 2:1 в плейофната серия.

Флорида отбеляза два гола в последните пет минути чрез Густав Форслинг и Сам Райнхарт. Вратарят им Алекс Лион направи 23 спасявания, но беше сменен в третата част при оставащи 11:28 минути.

Матс Зукарело отбеляза два пъти, а Райън Хартман добави гол и две асистенции, за да изведат Минесота Уайлд до победа над Далас с 5:1 в мач номер 3 от плейофите в Западна конференция

Маркус Йохансон и Маркус Фолиньо също отбелязаха за Уайлд, който поведе с 2:1 успеха.