2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР НХЛ: Сиатъл изравни клубен рекорд

ОБЗОР НХЛ: Сиатъл изравни клубен рекорд

Ето и подробностите от изиграните мачове от хокейната лига

Сиатъл Кракен победи с 3:0 Бостън Брюинс и изравни клубен рекорд със седмата си поредна победа в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Мартин Джоунс спря 27 удара за третия си шътаут и Кракен нанесоха първа загуба на Брюинс в редовното време от началото на сезона. Брендън Танев, Ели Толванен и Джейдън Шуорц пък вкараха головете за отбора на Сиатъл, който по-рано през годината имаше още една серия от седем поредни победи.

Линус Улмарк отрази 28 удара за Брюинс, които имат девет точки повече от следващия в класирането на цялата лига - Каролина Хърикейнс, който победи с 6:2 Кълъмбъс Блу Джакетс. Брет Пеши вкара два гола, а останалите бяха дело на Сет Джарвис, Джейкъб Слевин, Брент Бърнс и Джейлън Чатфийлд.

Лукас Реймънд вкара гол и подаде за още два, а Детройт Ред Уингс спечели с 4:1 срещу Торонто Мейпъл Лийфс и надви този съперник за първи път от почти четири години насам. Роби Фабри, Бен Чaрот и Моритц Зайдер също бяха точни за Детройт.

Последната победа за Ред Уингс срещу Лийфс бе с 3:2 след продължение на 1 февруари 2019.

К'Андре Милър изравни 0.2 секунди преди сирената и Адам Фокс се разписа 1:16 след началото на продължението за победа на Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 след продължение срещу Далас Старс.

Джейк Йотингер бе на две десети от секундата от шътаут, като Рейнджърс дори нямаха удар към вратата с изтеглен вратар, преди Милър да изпрати шайбата в мрежата за петия си гол за сезона. Игор Шестьоркин пък отрази 24 шайби, допускайки попадение само срещу Тайлър Сегин на пауърплей в края на втората част.

Стивън Стамкос вкара 499-ия си гол в кариерата при числено предимство от двама играчи и Тампа Бей Лайтнинг победи с 5:4 Ванкувър Канъкс. Съвсем скоро канадецът ще стане 47-ият хокеист в историята с 500 или повече гола.

Кори Пери, Алекс Килърн, Никита Кучеров и Брендън Хагел също бяха точни за Лайтнинг, които спечелиха за девети пореден път у дома. Андрей Василевски пък спаси 36 удара.