2. Зимни спортове
  3. Олена Пидгрушна от Украйна спечели титлата в спринта на европейското първенство по биатлон

Пидгрушна завърши без грешка в стрелбата и финишира за 20:23.0 минути

Олена Пидгрушна от Украйна спечели титлата в спринта на 7.5 километра за жени на европейското първенство по биатлон в словашкия зимен център Осръбле. Пидгрушна завърши без грешка в стрелбата и финишира за 20:23.0 минути.

Втора завърши друга представителка на Украйна - Вали Сеременко с две грешки в стрелбата и на 29.4 секунди след победителката. Трета се класира Вероника Новаковска - Земняк (Полша) с една грешка на огневия рубеж и изоставане от 35.3 секунди.

Две българки участваха в състезанието. Емилия Йорданова е 29-та с три грешки в стрелбата и на 2:26.2 минути, а Дафинка Коева е 41-ва с три грешки и на 3:52.8 минути след победителката. Утре по програма е преследването за мъже, жени, юноши и девойки.