2. Зимни спортове
  3. Осакатеният Детройт премаза Чикаго Блекхоукс с 6:1

Осакатеният Детройт премаза Чикаго Блекхоукс с 6:1

Без Павел Дацюк?, Без Никлас Линдстрьом? Няма проблем. Такава бе нагласата на треньора на Детройт Ред Уингс Майк Бабкок преди четвъртата среща от финалния плейоф в Западната конференция на НХЛ.

Гостуващите в Чикаго Детройт размазаха противника си за трети пореден път в серията, този път с 6:1, с което увеличиха преднината си до 3:1 и са на крачка от финалния двубой за Купа Стенли.

В отсъствието на двама от най-ценните си играчи Павел Дацюк и Никлас Линдстрьом, Мариан Хоса, Валтери Филпупа и Хенрик Зетеберг трябваше да докажат годността си за шампионския щурм.

Това и направиха. Имената си на светлинното табло през първата част изписаха Хоса и Йохан Францен. Три гола през вторите 20 игрови минути Филпупа, Хоса и Зетеберг, който в последната част отказа домакините от всякаква надежда пред собствената им публика, наброяваща 22 хиляди в Юнайтед Сентър (Чикаго).