2. Зимни спортове
  3. Отава би ЛА Кингс, Ковальов мина кота 1000

Отава би ЛА Кингс, Ковальов мина кота 1000

Голмайсторът на сезона до момента Стивън Стамкос вкара 20-ия си гол при успеха на тима му Тампа Бей Лайтнинг с 3:1 над Бостън Брюинс

Алексей Ковальов стана 76-ият хокеист в историята на НХЛ, който преминава границата от 1000 точки. Той се разписа при числено превъзходство на своя отбор Отава, който спечели с 3:2 над Лос Анджелис Кингс.

Ковальов вкара в първата третина на мача след подаване на Джейсън Спеца, а с това постижение стана третият руснак в класацията след Сергей Фьодоров и Александър Могилни. Самият Спеца, както и Милан Михалек вкараха другите две попадения за Сенаторите, които събраха 21 точки и се изравниха с Атланта Трашърс на 8-о място в Атлантическата дивизия. Лос Анджелис Кингс продължава да бъде лидер в Тихоокеанската дивизия напук на предварителните очаквания.

Ню Йорк Рейнджърс продължава да върви добре, след като се наложи с 2:1 над Калгари Флеймс. Победата остави Рейнджърс на 6-о място в Източната конференция с 26 точки, докато Пламъците са на дъното на Западната. Брайън Бойл и Дан Жирарди вкараха головете за победителите, а вратарят им Мартин Бирон спаси 31 удара. За гостите топзвездата Жером Игинла вкара гол в шести пореден мач и записа 450-ото си попадение в Лигата, но това не се оказа достатъчно за нещо повече от почетна загуба.

Голмайсторът на сезона до момента Стивън Стамкос вкара 20-ия си гол при успеха на тима му Тампа Бей Лайтнинг с 3:1 над Бостън Брюинс. Той вкара за 2:0 във втората третина, когато паднаха и трите гола във вратата на гостите, а по този начин реализаторът е постигал точки в 18 от всичките си 21 мача, в които е играл. В третата част Майкъл Райдър върна едно попадение за Брюинс.

Друга приятна изненада на сезона- Калъмбъс Блу Джакетс, регистрира четвърта поредна победа, този път с 2:0 на собствен терен срещу Нешвил Придейтърс. С този успех Сините якета остават на 2-о място в Централната дивизия с 26 точки, а головете за успеха реализираха Рик Неш и Майк Комодор. Вратарят Стив Мейсън спаси 26 удара и записа първи мач без допуснат гол този сезон и общо 16-и в кариерата си. Неговото представяне също се оказа важно за най-доброто начало на Калъмбъс, откакто те играят в НХЛ.

В едно от традиционните дербита на Лигата Филаделфия се наложи с 3:2 над Монреал с победно попадение на Джеймс ван Риймсдайк, което се оказа първо за него през този сезон.в първата част гостите поведоха с 2:0 благодарение на точните изстрели на Максим Лапериер, но през втората третина Клод Жиру и финландският защитник Виле Лейно изравниха. Филаделфия води в класирането на цялата Източна конференция с 30 точки, докато Монреал е 3-и с 27.