2. Зимни спортове
  3. Отличен старт на сезона за Красимир Анев

Отличен старт на сезона за Красимир Анев

Биатлонистът се класира на престижното 18 място от общо 98 стартирали в индивидуалната дисциплина

Биатлонистът Красимир Анев се представи отлично в първия старт за Световната Купа в Остерзунд (Швеция). Той се класира на престижното 18 място от стартирали общо 98 биатлонисти в индивидуалната дисциплина. Само един изстрел го лиши от влизане в топ 10.

Анев порази 19 от общо 20-те мишени и остави зад себе си имена като Кристоф Шуман, Бьорн Фери, и дори олимпийския шампион от Ванкувър – Венсант Джей. Така състезателят ни спечели първите си 23 точки за Световната Купа.

Победител в надпреварата стана норвежецът Емил Свенсен, втори се нареди съотборникът му Оле Ейнар Бьорндален, а трети остана Мартин Фуркад от Франция.

Останалите български биатлонисти се класираха съответно: Владимир Илиев - 54 място (четири грешки в стрелбата), Михаил Клечоров - 73 място (пет грешки в стрелбата).

Във вчерашния индивидуален старт при жените Емилия Йорданова зае 56 позиция с три грешки в стрелбата, а Нина Кленовска остана 70-та след 4 наказателни минути. Така след първия старт България е на 14-то място за купата по нации при мъжете.

Днес е дисциплината Спринт при жените, където ще участват Емилия Йорданова и Ния Димитрова. А утре при мъжете ще стартират Красимир Анев, Владимир Илиев и Мирослав Кенанов.