2. Зимни спортове
  3. Овечкин носи трета победа на Кепитълс

Овечкин носи трета победа на Кепитълс

Ванкувър изравни на ЛА, Бостън с комфортен актив пред Бъфало

Алекс Овечкин отбеляза две от попаденията за победата с 6:3 на своя Вашингтон Кепитълс над Монреал Кънейдиънс в четвъртфиналите на плейофите в НХЛ.

Вашингтон поведе в серията с 3:1 и ще може да реши всичко с четвърта победа идния петък у дома на леда във „Върайзън Сентър”. Овечкин откри резултата в осмата минута на първата третина. Майк Нъбъл и отново руското ляво крило се разписаха през втората част. Джейсън Кимера, Нъбъл и Бекстрьом се разписаха в последната третина. Камалери изравни за домакините през първата част, а още два почетни гола добавиха Джонта и Муур в останалите две третини.

Ванкувър Канъкс спечелиха четвъртата среща от серията си срещу Лос Анджелис Кингс и изравниха резултата в оспорвания плейоф до 2:2. За победата с 6:4 точни бяха Ерхоф, Демитра, Самуелсон, Сало, Седин и Кеслер. Мач номер шест между двата състава е в „Стейпълс Сентър” тази неделя.

Бостън Бруинс записа трудна победа с 3:2 след две продължения като домакин на Бъфало Сейбърс. Звездата на Бостън Мирослав Затан записа поредния си рекорд в тима. Той вече е в Топ 10 на вечните класации за реализатори, голове по време на пауър плей и победни попадения. Дясното крило от Словакия попари надеждите на бившия си тим отбелязвайки победния гол в седмата минута на второто продължение. Домакините взеха преднина от 3:1 над съперника сив четвъртфинала на Източната конференция.