2. Зимни спортове
  3. Пак победа за Хаусвалд, Нойнер все по-близо до върха

Пак победа за Хаусвалд, Нойнер все по-близо до върха

Германката Симоне Хаусвалд, която спечели спринта по-рано тази седмица, триумфира и в днешното преследване от Световната купа по биатлон за жени в норвежката столица Осло.

Хаусвалд, която вече обяви оттеглянето си от спорта в края на този сезон, записа шести успех за сезона на 10-километровото трасе, записвайки време 32:05.5 минути и правейки три грешки при стрелбата, предаде БГНЕС. 30-годишната германка, чиято майка е от Южна Корея, изпревари с 5.4 секунди Даря Домрачева от Беларус, а трета на 39.8 секунди от първата финишира шведката Ана Карин Олофсон-Зидек.

Сънародничката на Хаусвалд - Магдалена Нойнер, се приближи още повече до крайния успех в Световната купа. Тя увеличи преднината си в генералното класиране пред Хелена Йонсон на 60 точки, след като днес остана осма. Хаусвалд пък от своя страна излезе на второто място в генералното класиране за Световната купа, сваляйки от втората позиция настоящата шампионка Йонсон.

Нойнер, която е двукратна олимпийска шампионка от Ванкувър, си осигури малката купа в преследването след днешното си представяне.