2. Зимни спортове
  3. „Пантерите” отнесоха „Ураганите” с 6:3

„Пантерите” отнесоха „Ураганите” с 6:3

Отборът на Флорида Пантерс разби тима на Каролина Хюрикейнс като домакин с 6:3 в мач от поредния кръг на Националната хокейна лига. Това бе и трета поредна победа за Флорида в шампионата.

Срещата започна много равностойно като двата тима не успяха да си отбележат гол през първата третина и се оттеглиха на почивка при нулево равенство. В началото на втората обаче гостите изненадващо откриха чрез Патрик Дуайер, но само минута по-късно Джордан Леополд възстанови равенството. След този гол домакините набраха скорост и буквално размазаха своя съперник. Втората третина завърши при резултат 3:1 за домакините след попадения на Браян Маккейб и Кийт Балард. Ростислав Олеш покачи на 4:1 в 4-та минута на третата третина, а Радек Дворак и Доминик Муур докараха нещата до 6:1. Скот Уолкър намали на 2:6 в 8-та минута, крайното 3:6 оформи Ерик Стаал в 10-ата.