2. Зимни спортове
  3. Първо злато за Русия в Пьонгчан, българките на 19-о място в щафетата 4х6 км

Първо злато за Русия в Пьонгчан, българките на 19-о място в щафетата 4х6 км

Женският сборен отбор на Русия постигна първото си златно отличие на Световното първенство по биатлон в Пьонгчан в щафетата на 4х6 километра.

Решаваща роля за победата изигра Олга Зайцева, която стартира в последния четвърти етап от състезанието. Първа започна Светлана Слепцова, която се движеше на 9-о и 2-о място респективно след първата и втората си стрелба. Анна Булигина излезе временно на водещата позиция, но след второто стрелково упражнение тя падна на четвърто място. Олга Медведцева успя да съкрати разликата до Марин Дорин и Кати Вилхелм, докато не дойде ред на Зайцева, която стреля безгрешно и в двата си опита.

На втора позиция остана силният германски тим в състав Мартина Бек, Магдалена Нойер, Андреа Хенкел и Кати Вилхелм. Трети остана съставът на Франция с Мари Лор Бруне, Силви Бекер, Мари Дорин и Сандрин Бейи.

Българските представителки Нина Кленовска, Павлина Филипова, Силвия Георгиева и Емилия Йорданова завършиха на 19-о място с време от 1:24:37.7 часа, на 11:24 минути след победителките. Националният ни тим допусна шест грешки в стрелбата и в хода на състезанието се възползва от 12 допълнителни изстрела.