2. Зимни спортове
  3. Павлина Филипова 17-а в спринта на световното по летен биатлон

Павлина Филипова 17-а в спринта на световното по летен биатлон

Българската биатлонистка Павлина Филипова зае 17-о място в спринта на 7,5 км за жени от световното първенство по летен биатлон „Скирол” в немския Оберхоф.

Филипова завърши с време от 21:35.0 мин. на 1:41.2 мин. след победителката Магдалена Нойнер. Другата българска състезателка Нина Кленовска допусна две грешки при второто си посещение на огневия рубеж. Кленовска завърши на 38-о място с време от 23:10.0.

Магдалена Нойнер спечели старта с една грешка в стрелбата, но с преднина от 14,7 секунди пред близко преследващата я рускиня Мария Косинова.

Българското присъствие бе далеч по-силно в мъжкия спринт на 10 км, за разлика от класирането. Михаил Клечеров допусна един пропуск, но с 27:05.1 завърши на 2:26.2 мин. след победителя Кристоф Щефан. Владимир намери място сред първите 30 състезатели с 29-а позиция, Красимир Анев остана 37-и, а Мартин Богданов бе 55-и.

Утре е последният ден от световното първенство, когато ще се проведат стартовете за мъже и жени в преследването.