2. Зимни спортове
  3. Павлина Филипова 8-а за Европейската купа в Италия

Павлина Филипова 8-а за Европейската купа в Италия

Най-добрата българска биатлонистка Павлина Филипова се класира на 8-о място в спринта на 7,5 км от Европейската купа в италианския зимен център Риднаун–Вал Ридана.

Филипова завърши с време от 26:37.2 минути, направи 2 грешки на огневия рубеж и изостана на 1:59.6 минути зад победителката Забрина Бухолц (Германия).

Бухолц направи 1 грешка и финишира за 24:27.6 минути. Втора остана Наталия Соколов (Русия) с една грешка и с изоставане от 45.1 секунди от победителката, а трета остана Марин Боли (Франция), на 1:05.0 мин. от Бухолц.

Емилия Йорданова е 20-а, Нина Кадева-Кленовска - 27-а, Десислава Стоянова – 39-а, а Габриела Лухова е 46-а.

Вчера Павлина Филипова завърши на престижното 4-о място в индивидуалния старт на 15 км.