2. Зимни спортове
  3. Петер Фил спечели първото спускане за сезона

Петер Фил спечели първото спускане за сезона

Италианецът Петер Фил спечели първото спускане за сезона от Световната купа по ски-алпийски дисциплини, съобщава "Евроспорт”. Фил записа време от 1:47,40 мин, което бе достатъчно, за да завоюва първата победа в кариерата си. Преди състезанието той имаше седем подиума на своята сметка. Ханс Олсон (Швеция) закъсня с 16 стотни и остана втори, а австриецът Гьорг Щрайтбергер завърши трети със забавяне от първия с 21 стотни. Носителят на Световната купа Боде Милър (САЩ) се класира на 15-о място. След него е Херман Майер (Австрия). Носителят на малкия глобус в спускането Дидие Кюш (Швейцария) до момента е 29-и. Състезанието официално не е приключило.

Италианецът Петер Фил спечели първото спускане за сезона от Световната купа по ски-алпийски дисциплини, съобщава "Евроспорт”. Фил записа време от 1:47,40 мин, което бе достатъчно, за да завоюва първата победа в кариерата си. Преди състезанието той имаше седем подиума на своята сметка. Ханс Олсон (Швеция) закъсня с 16 стотни и остана втори, а австриецът Гьорг Щрайтбергер завърши трети със забавяне от първия с 21 стотни. Носителят на Световната купа Боде Милър (САЩ) се класира на 15-о място. След него е Херман Майер (Австрия). Носителят на малкия глобус в спускането Дидие Кюш (Швейцария) до момента е 29-и. Състезанието официално не е приключило.