2. Зимни спортове
  3. Пингвините на прага на финал в Изтока след продължение във Вашингтон

Пингвините на прага на финал в Изтока след продължение във Вашингтон

Питсбърг Пенгуинс се класира за финалния двубой на плейофите в Източната конференция на НХЛ след драматично продължение и 4:3 срещу Вашингтон Кепитълс.

Сидни Кросби и Евгени Малкин бяха на обичайната си висота за „пингвините”. Първата третина на срещата запази двете нули на светлинното табло, но след това последва бараж от голове и драматичен обрат за гостите.

Попадения на Алекс Овечкин и Никлас Бекстрьом изведоха Вашингтон до 2:1. Руслан Федотенко, Джордан Стаал и Мат Кук върнаха гостите в мача през третата част. Звездата на домакините Овечкин с втория си гол за вечерта приключи редовното време при 3:3.

В решителната за крайния изход ситуация Кросби се впусна към вратата на столичаните, Евгени Малкин нахлу отдясно и опита скрито подаване към съотборника си. За негово щастие шайбата срещна стика на бранителя Том Поти и се прокрадна под предпазните кори на стража Симеон Аврамов. Победното попадение дойде по средата на третата минута от продължението.

С трите си поредни победи Питсбърг не само изравни, но и поведе на Вашингтон след като изоставаше с 0:2. В следващата среща „пингвините” ще имат шанса да затворят серията в своя полза у дома на леда в „Мелън Арена” този понеделник.