2. Зимни спортове
  3. „Пингвините” порязаха Ню Йорк Рейнджърс след внезапна смърт

„Пингвините” порязаха Ню Йорк Рейнджърс след внезапна смърт

Ето и останалите резултати от играните тази нощ мачове

Шампионът на националната хокейна лига Питсбърг Пенгуинс постигна изключително важна победа по пътя към защитата на титлата, след като победи с 5:4 след продължение състава на Ню Йорк Рейнджърс в мегадербито от редовния сезон на НХЛ, което се игра в „Медисън Скуер Гардън”.

Двубоят започна по-добре за „рейнджърите”, които излязоха напред в резултата още в 3-та минута, когато точен за тях бе Артьом Анисимов. Радостта на домакините трая едва 180 секунди, тъй като в 6-та минута Крис Кунитс възстанови равенството, а в 10-ата съотборникът му Джордан Стаал изведе шампионите напред – 2:1. До края на първата третина зрителите видяха още едно попадение, което бе дело на Крис Друри в 15-ата минута и така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 2:2.

Втората част отново започна устремно за Ню Йорк Рейнджърс, които отново в третата минута вкараха нов гол, дело на Михал Рошивал, който покачи на 3:2. В 13-ата домакините поведоха с 4:2, след като Брандън Дубински бе точен при „пауър-плей” за „рейнджърите”. 3 минути по-късно Питсбърг намали резултата чрез Майк Руп, а в третата третина зрителите видяха само един гол, който бе дело на Алекс Голигоски от Пенгуинс в 12-ата минута.

Така двата отбора завършиха 4:4 в редовното време и победителят трябваше да бъде определен след продължение. В самото начало на решителната част гостите останаха с човек повече на леда и в 4-та минута Джордан Стаал донесе успеха на своите с втория си гол в мача – 5:4. Въпреки поражението в герой за Ню Йорк Рейнджърс се превърна стражът им Хенрик Лундквист, който се отчете с невероятните 50 спасявания.