2. Зимни спортове
  3. „Пингвините” се върнаха на победния път след 5:2 над Монреал

„Пингвините” се върнаха на победния път след 5:2 над Монреал

Ето и останалите резултати от мачовете тази нощ

Носителят на Купа Стенли за 2009-а година – Питсбърг Пингуинс, се върна на победния път, след като тази нощ срази състава на Монреал Кънейдиънс с 5:2 като гост. След този успех „пингвините” се намират на 4-о място Западната конференция, докато Монреал е 7-и в същата конференция.

Първата третина бе много равностойна, като в нея двата тима си размениха по едно попадение. Първо Голикоски изведе Питсбърг напред, а 18 секунди по-късно Плеканец възстанови статуквото. През втората част Монреал поведе чрез Дешарне, но до сирената „пингвините” вече бяха осъществили обрат с голове на Кенеди и Стаал. В последната третина Питсбърг довърши своя опонент, след като Голикоски покачи на 4:2 в 3-та минута, а крайното 5:2 оформи Кунитц в 12-ата.